Звіт є узагальненням п’ятирічного дослідження та аналізу, проведеного юристами, які мають досвід представництва інтересів постраждалих від збройного конфлікту на території України на національному та міжнародному рівнях.
Звіт містить результати дослідження щодо ставлення громадськості до міжнародних воєнних злочинів, оцінки безпеки свідків воєнних злочинів, допомоги жертвам воєнних злочинів, а також загального доступу до національного та міжнародного правосуддя та довіри до нього.
Аналітичний звіт досліджує, як Україна реагує на випадки насильницьких зникнень в умовах збройного конфлікту. Автори порівнюють національне законодавство та практику з міжнародними стандартами, виявляючи прогалини у захисті постраждалих. У звіті подано рекомендації для вдосконалення правового захисту та притягнення винних до відповідальності.
Аналітичний звіт висвітлює переслідування, утиски та системні порушення прав українських адвокатів, які працюють в умовах російської окупації Криму. Документ ґрунтується на міжнародних стандартах і містить приклади репресій, втручання в адвокатську діяльність та факти співпраці державних адвокатів з окупаційною владою.
Документ присвячений аналізу стану адвокатури та прав адвокатів в АР Крим і місті Севастополь після окупації. У ньому розглядається реакція українських органів адвокатського самоврядування та державних інституцій на виклики, спричинені окупацією, а також запропоновано рекомендації для України та міжнародної спільноти.
Звіт досліджує, наскільки українська судова система готова забезпечити справедливе правосуддя за міжнародні злочини, скоєні внаслідок збройної агресії РФ. Представлені погляди суддів, ветеранів/ветеранок і громадян України, а також бар’єри й можливості у розбудові ефективного механізму відповідальності.
Ви або ваші знайомі постраждали від сексуального насильства? Це ваші права. Пам’ятка містить загальну інформацію про права постраждалих. Кожен випадок може відрізнятись і потребує індивідуальної консультації юриста або іншого фахівця.
Документ містить практичні рекомендації щодо підготовки та проведення опитувань постраждалих і свідків сексуального насильства, пов’язаного зі збройним конфліктом, відповідно до міжнародних стандартів. Алгоритм покликаний сприяти ефективному розслідуванню таких злочинів, забезпечити етичний підхід і захист постраждалих.
Цей звіт аналізує проблему документування сексуального насильства під час війни в Україні, зокрема після 2022 року. Вивчаються чинники, що впливають на готовність постраждалих повідомляти про злочини, а також виклики у розслідуванні та наданні допомоги уцілілим.
Цей документ містить інформацію про осіб, причетних до утисків та переслідувань українських адвокатів в окупованому Криму, а також до створення там незаконних органів російської адвокатури та сприяння протиправній політиці РФ з колонізації півострова власними громадянами.
Інфографіка показує, яку юридичну, психологічну, соціальну та гуманітарну допомогу надають організації коаліції “Україна. П’ята ранку” постраждалим від збройної агресії РФ: цивільним заручникам, військовополоненим, їхнім родинам, ВПО та звільненим із полону.
Довідка аналізує стан захисту свідків в Україні у справах щодо воєнних злочинів, міжнародні стандарти та виклики, пов’язані з ризиками для свідків. Містить рекомендації для створення ефективної програми захисту, необхідної для належного правосуддя.