Як зробити так, щоб правосуддя в Україні не було удаваним?

09.30.24
30 Вересня, 2024

“Найгірша форма несправедливості - це імітація правосуддя” - Платон.

Як зробити так, щоб правосуддя в Україні не було удаваним і ми не опинитися в ситуації, коли:

◾ Постраждалим та уцілілим пропонується безліч засобів правового захисту, але майже жоден з них не призводить до реального відновлення прав потерпілих і істинного правосуддя.

◾ Представникам правоохоронних органів та системи правосуддя надається різноманітна підтримка, але інструментів та ресурсів для того, щоб впоратися з величезним за обсягом та масштабами навантаженням все ще недостатньо.

◾ Ті, хто постраждав від конфліктів та найтяжчих злочинів у всьому світі, очікують, що зусилля із забезпечення правосуддя в Україні зміцнить міжнародну систему правосуддя в цілому, однак цим зусиллям бракує ефективності та стратегічного підходу.

◾ Значні ресурси та зусилля з боку міжнародних партнерів не призводять до відповідних результатів.

Ми вважаємо, що першим кроком до подолання цих проблем є оцінка прогалин і потреб системи. Звіт "Оцінка потреб правової системи України: забезпечення якісного правосуддя для постраждалих та уцілілих під час збройного конфлікту" покликаний зробити саме це.

У звіті ми пропонуємо низку рекомендацій за результатами аналізу потреб та викликів системи правосуддя в Україні. Коротко викладаємо їх у слайдах:

Ми сподіваємося, що звіт та рекомендації до нього допоможуть спрямувати обговорення про варіанти шляхів забезпечення правосуддя для України, які будуть більш стратегічними, релевантними і, як наслідок, ефективними.

👉 Читайте повний звіт українською та англійською мовами за посиланням